Wydarzenia 2010/2011

 

21-06-2011   Uroczyste akademie na zakończenie roku szkolnego

Chór zaśpiewał na akademiach z okazji zakończenia roku szkolnego 2010/2011.


19-06-2011   Piknik Charytatywny w Klasztorze

Chór dziewczęcy Puellarum Cantus wystąpił na XI Kapucyńskim Pikniku Charytatywnym.


09-06-2011   Rozstrzygnięcie konkursu „Najpiękniejsza kapliczka Matki Bożej”

Chór zaśpiewał na rozdaniu nagród w powiatowym konkursie „Najpiękniejsza kapliczka Matki Bożej” w PSP 11


08-06-2011   Konkurs „MAGNIFICAT” w Rzeszowie

Chórzystki wzięły udział w V Wojewódzkim Przeglądzie Chórów Szkolnych „MAGNIFICAT” w Rzeszowie. Prezentacja konkursowa okazała się wielkim sukcesem.

Chór zdobył „ZŁOTE PASMO” 

oraz 

GRAND PRIX za utwór a`cappella


02-06-2011   Ogłoszenie wyników „O gęsie pióro”

Chór „Puellarum Cantus” otrzymał  NAGRODĘ w VII Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Szkolnych „O gęsie pióro”


28-05-2011   XV Międzynarodowy Festiwal Pieśni Religijnej „Cantate Deo”

Znamy już wyniki XV Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Religijnej „Cantate Deo” w Rzeszowie.

Chór Puellarum Cantus zdobył II miejsce !!!

GRATULACJE

Skład jury: prof. Mark C. Zeigler z Rochester (USA), mgr Jarosław Wolanin z Katowic, prof. UR Grzegorz Oliwa

i  ks. dr Andrzej Widak z Rzeszowa.


25-05-2011   Święto szkoły

Chór „Puellarum Cantus” zaśpiewał na uroczystej akademii z okazji 15-tej rocznicy nadania szkole imienia

Szarych Szeregów.


11-05-2011   Wojewódzki Przegląd Zespołów Szkolnych „O gęsie pióro”

Chór zaprezentował się w SDK na Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Szkolnych „O gęsie pióro”.

Wyniki zostaną ogłoszone  2 czerwca.


01-05-2011   Koncert „WNIEBOGŁOSY” pod MDK

„Wniebogłosy” to koncert, który został zadedykowany Janowi Pawłowi II w dzień Jego beatyfikacji. Wystąpiły na nim stalowowolskie chóry, wykonując pieśni i piosenki związane z papieżem. Chór „Puellarum Cantus” zaśpiewał pieśń „Wadowice moje miasto”, którą po raz pierwszy usłyszała cała Polska podczas wizyty Ojca Św. w 1999r.


28-04-2011   Uroczysta akademia o Janie Pawle II

Z okazji beatyfikacji Jana Pawła II w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przypominająca życie i nauczanie papieża Polaka. Chór „Puellarum Cantus” wykonał pieśni, które towarzyszyły Ojcu Św. podczas pielgrzymek do Polski.


22-04-2011   Wyniki eliminacji w Przeglądzie Powiatowym „O gęsie pióro”

Chór „Puellarum Cantus”  zakwalifikował się do Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Szkolnych „O gęsie pióro”.

Konkurs odbędzie się 11 maja 2011r.


15-04-2011   Warsztaty emisyjne

Gościliśmy w naszej szkole Panią Profesor Elżbietę Wtorkowską z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, która poprowadziła zajęcia z emisji głosu.

DZIĘKUJEMY!


12-04-2011   Oprawa artystyczna finału „Matematycznej Sztafety Klas Piątych”

Chór dziewczęcy „Puellarum Cantus” zaśpiewał na rozdaniu nagród w powiatowym konkursie

„Matematyczna Sztafeta Klas Piątych” w PSP nr 11.


09-04-2011   Warsztaty chóralne w Przysietnicy

Od 7 do 9 kwietnia chórzystki przebywały na warsztatach chóralnych w Czardworku w Przysietnicy.

Jak zawsze na wyjazdach pogoda nam dopisała 😉  (padał deszcz, a nawet deszcz ze śniegiem, wiał bardzo mocny wiatr i było zimno), co absolutnie nie popsuło nam humorów.

Jak przystało na Czardworek dziewczęta latały na miotle i przeżyły chwilę grozy podczas burzy, kiedy w całym ośrodku zgasło światło. Niestety nie pozwolono nam wejść do obserwatorium astronomicznego znajdującego się na szczycie wieżyczki i obserwować niebo przez teleskop ze względy na bardzo mocny wiatr :-((  .

Wieczory w Czardworku upłynęły nam na dwóch konkursach „Mam lub nie mam talentu” – śmiechu było co niemiara i okazało się, że „mam talent” przeważał. Nagrody były baaardzo atrakcyjne :-)))) .  

Dziewczęta zwiedziły muzea i wystawy u Ojców Jezuitów i u Sióstr Służebniczek w Starej Wsi, podziwiały uroki Rezerwatu Prządki i prawie mogły zwiedzić ruiny zamku w Odrzykoniu (nie chcieli nam otworzyć 😉  ).

Gdyby nie troskliwa opieka Pani Ani chyba byłoby z nami krucho !

Na marginesie dodajmy, że miałyśmy zajęcia chóralne i udało się przećwiczyć nowe utwory.


06-04-2011   Koncert dla przyszłych uczniów klas chóralnych i ich rodziców

Chórzystki „Puellarum Cantus” zaprezentowały się w krótkim koncercie dla przyszłych pierwszaków i ich rodziców.


26-03-2011   XIII Małopolski Konkurs Chórów w Niepołomicach

ZDOBYŁYŚMY SREBRNĄ STRUNĘ  –   GRATULACJE

Chór zaprezentował się na XIII Małopolskim Konkursie Chórów  w Niepołomicach pod honorowym patronatem Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego Kardynała Stanisława Dziwisza i Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice Romana Ptaka. Przesłuchania konkursowe odbywały się w przepięknym Zamku Królewskim w Niepołomicach.

W jury zasiadali:prof. Józef Świder,prof. dr hab. Jerzy Kurcz, ks. prof. dr hab. Robert Tyrała i mgr Michał Sapeta.

Od dyrygentki:   Wielkie dzięki dla wszystkich dziewcząt, które poświęciły swój wolny czas oraz stanęły na wysokości zadania pięknie śpiewając w konkursie 🙂

PS. Dziękujemy za wsparcie finansowe naszego wyjazdu przez Urząd Miasta Stalowa Wola.


23-01-2011   Wyróżnienie w Festiwalu Pieśni Chóralnej w Myślenicach

Chór zaprezentował się na prestiżowym XX Festiwalu Pieśni Chóralnej „Kolędy i Pastorałki 2011” w Myślenicach pod honorowym patronatem Jego Eminencji Stanisława Kardynała Dziwisza, Metropolity Krakowskiego.

Uzyskałyśmy wyróżnienie i była to jedyna przyznana przez jury festiwalu nagroda w kategorii chórów dziecięcych a`cappella.

Jest to dla naszego chóru bardzo istotne osiągnięcie, biorąc pod uwagę oceniające nas jury. W składzie jury byli sami wybitni profesorowie akademii muzycznych: przewodniczący prof. dr hab. Jerzy Kurcz, ks. prof. dr hab. Robert Tyrała, prof. dr hab. Czesław Freund, prof. dr hab. Andrzej Banasiewicz .

W programie myślenickiego festiwalu był również przewidziany występ we wskazanym przez organizatora kościele. Nasz chór miał zaszczyt zaśpiewać w pięknym kościele św. Brata Alberta w Myślenicach.

SUGESTIA PRZEWODNICZĄCEGO JURY DLA CHÓRZYSTEK  –  WIĘCEJ RADOŚCI !

 


14-01-2011   Koncert kolęd i pastorałek pt. „Roztańczyły się anioły z wysokiego nieba”

Na scenie Miejskiego Domu Kultury zaprezentowały się wszystkie chóry spod znaku „Cantusa” czyli: Chór dziecięcy „Mały Cantus”, Chór dziewczęcy ” Puellarum Cantus” i Chór chłopięco-męski  „Cantus” oraz dzieci z klas chóralnych Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11.

Chórzyści zaśpiewali wiele rodzimych polskich kolęd i pastorałek. Na koncercie nie zabrakło również występów solowych, tanecznych oraz instrumentalnych wykonań na skrzypcach, akordeonie i instrumentach perkusyjnych.


09-01-2011   Noworoczny Koncert Kolęd w Bazylice Konkatedralnej

„Puellarum Cantus” zaprezentował się na corocznie organizowanym Noworocznym Koncercie Kolęd w Bazylice Konkatedralnej w Stalowej Woli. W koncercie udział wzięły również chóry: „Cantus”, „Kameralny”, „Lasowiacki”, „Solidarności”, „Konkatedralny” oraz Orkiestra dęta MDK. 


09-01-2011    I miejsce na XVII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek 2011

GRATULACJE DZIEWCZĘTA !!!!!

W dnach 7-8 stycznia 2011r. chór przebywał w Będzinie, gdzie wziął udział w finale XVII OFKiP. Dziewczęta zaśpiewały trzy kolędy: „Przybieżeli do Betlejem”, „Na Boże Narodzenie”, „Pokłon Jezusowi”.  

Oceniało nas jury pod przewodnictwem prof. Dariusza Dyczewskiego – Dziekana Wydziału Edukacji Muzycznej Akademii Sztuki w Szczecinie oraz Małgorzata Nowak  – muzykolog, Dyrektor Ośrodka Promocji Kultury GAUDE MATER w Częstochowie i ks. dr Zenon Kołodziejczak – Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Ślizgając się po drodze (na drodze była szklanka) udało nam się dojechać szczęśliwie i na czas (za co dziękujemy kierowcy), poganiani wciąż przez organizatorów nie dałyśmy się i zaśpiewałyśmy na medal – na złoty medal.

 


22-12-2010   Koncert kolęd w naszej szkole

Dla wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów Chór dziewczęcy Puellarum Cantus i Chór dziecięcy Mały Cantus zaprezentowały wiele polskich kolęd i pastorałek.


17-12-2010   Uroczyste zakończenie projektu  „BATNA”

Uroczyste zakończenie projektu „Promocja zdrowego stylu życia-wyprawa po zdrowie” zorganizowanego dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w MDK. W części artystycznej wystąpił chór „Puellarum Cantus” i chór „Mały Cantus” wykonując wiele kolęd i pastorałek.


14-12-2010   Zakwalifikowałyśmy się do FINAŁU  XVII OFKiP  w Będzinie

Gratulacje dziewczęta!!!


12-12-2010   Eliminacje do XVII OFKiP

Chór wziął udział w eliminacjach w Jarosławiu do XVII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie.


11-11-2010   Koncert pieśni patriotycznych w Klasztorze

Chórzystki i chórzyści  z trzech chórów: Puellarum Cantus, Cantus i Mały Cantus zaprezentowali bogaty repertuar pieśni patriotycznych w kościele pw. Zwiastowania Pańskiego przy klasztorze kapucynów w Rozwadowie.

            


10-11-2010   Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W przeddzień Święta Niepodległości w PSP nr 11 odbyła się uroczysta akademia, na której chórzystki zaprezentowały się w repertuarze patriotycznym.


10-11-2010   Uroczysta Sesja Rady Miasta Stalowa Wola

Chór dziewczęcy „Puellarum Cantus” na zaproszenie Przewodniczącego Rady Miasta Stalowa Wola Pana Stanisława Ciska zainaugurował uroczystą sesję Rady Miasta. Chórzystki zaśpiewały dla radnych i zaproszonych gości pieśni patriotyczne.


28-10-2010   Wojewódzki Przegląd Pieśni Patriotyczno-Religijnej w Majdanie Królewskim

Zespół wokalny złożony z chórzystek: Wiktorii Maziarczyk, Dominiki Mastalerczyk, Aleksandry Koźmali, Dominiki Kosidło i Wiktorii Sałęgi uzyskał III miejscewkategoriiszkół podstawowychna IXWojewódzkim Przeglądzie Pieśni Patriotyczno-Religijnej w Majdanie Królewskim.


17-09-2010   „Katyń… ocalić od zapomnienia”

Chór wykonał pieśni patriotyczne na uroczystości posadzenia DĘBÓW PAMIĘCI w ramach ogólnopolskiego programu ” Katyń … ocalić od zapomnienia”. Na  uroczystość, która odbyła się w PSP nr 11, przybyli przedstawiciele rodzin zamordowanych w Katyniu, posłanka Renata Butryn, wiceprezydent miasta Stalowa Wola Franciszek Zaborowski, radni miasta, proboszcz Jerzy Warchoł, ojcowie i bracia z Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Lwowa i Kresów Wschodnich. 


15-09-2010   Stypendia dla najlepszych uczniów

Chór dziewczęcy „Puellarum Cantus” i Chór dziecięcy „Maly Cantus” zaśpiewały na uroczystości rozdania stypendiów dla najlepszych uczniów stalowowolskich szkół w ZSO nr 2.