Wydarzenia 2011/2012

 

 

28-06-2012   Pożegnanie chórzystek z klas VI

28 czerwca w szkole odbyły się uroczyste akademie na zakończenie roku szkolnego. Najbardziej wzruszające było pożegnanie klas VI i chórzystek Puellarum Cantus.

Wszystkie dziewczęta otrzymały na pamiątkę płytę z nagraniami chóru, a wyróżniające się chórzystki – książki.


25-06-2012   Najpiękniejsza kapliczka Matki Bożej

Chór Puellarum Cantus wykonał kilka pieśni maryjnych na rozstrzygnięciu konkursu plastycznego „Najpiekniejsza kapliczka Matki Bożej” zorganizowanego w PSP 11.


 22-06-2012   XVI Międzynarodowy Festiwal Pieśni Religijnej  „Cantate Deo” w Rzeszowie

Niestety tym razem nam się nie udało nic uzyskać. W tym roku nasza kategoria wiekowa to również chóry nie tylko gimnazjalne, ale i licealne, a także chóry szkół muzycznych II stopnia. Nie ma takiej szerokiej kategorii na żadnym konkursie. Słuchałam naszego nagrania i słyszałam wykonania innych chórów z naszej kategorii i w dalszym ciągu podtrzymuję moje zdanie, że zaśpiewałyście bardzo ładnie. Trudno chór dziecięcy porównywać z chórem np. licealnym czy z chórem szkoły muzycznej, gdzie śpiewają dojrzali wokalnie chórzyści. Nie potrafię wam na tę chwilę wytłumaczyć dlaczego uzyskałyśmy tak słabą ocenę. Na pocieszenie powiem wam, że bardzo dużo chórów naszej kategorii dostało tylko dyplom za udział.
Dziękuję wszystkim chórzystkom, które pojechały na konkurs. Myślę, że jest to dla nas nowe doświadczenie, które powinno nas tylko zmobilizować do dalszej pracy.
🙂  W kolekcji chóru Puelarum Cantus były już wszystkie możliwe miejsca (dyplomy), brakowało nam tylko dyplomu za udział, więc go mamy 🙂
Chór chłopięco-męski Cantus tak samo jak my 🙁
Za rok im pokażemy !!!


 28-05 do 01-06-2012   Warsztaty chóralne w Poroninie

Przez pięć dni chór Puellarum Cantus przebywał w Poroninie koło Zakopanego w ośrodku Limba. Chórzystki zwiedziły Zakopane i Muzeum Tatrzańskie, widziały willę Atma Karola Szymanowskiego, stary zakopiański cmentarz na Pęksowym Brzyzku i pospacerowały po Krupówkach. Dziewczęta podziwiały uroki największego jeziora tatrzańskiego – Morskiego Oka i panoramę Tatr z Gubałówki . Miały też okazję poszaleć na basenach termalnych w Szaflarach.W trakcie pobytu w Poroninie odbyły się też warsztaty chóralne, na których poznały pieśni z Podhala.

25-05-2012   Święto PSP nr 11 im. Szarych Szeregów

W PSP nr 11 odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy nadania szkole imienia Szarych Szeregów. Chóry: Puellarum Cantus, Mały Cantus i Cantus wykonały szereg pieśni wojennych i harcerskich.

23-05-2012   Koncert dla przyszłych uczniów PSP 11

Chór Puellarum Cantus zaśpiewał na koncercie promującym klasy chóralne i chóry w PSP 11.

03-05-2012   Wniebogłosy V  BIWAKOWE

Kolejna edycja Wniebogłosów nosiła tytuł „Biwakowe”, a stalowowolskie chóry wykonywały piosenki o charakterze turystycznym, wakacyjnym, harcerskim. Chór Puellarum Cantus wykonał piosenki „Jak dobrze nam zdobywać góry” i „Ogniska juz dogasa blask”.

 

 


 22-04-2012   Srebrna Struna w Małopolskim Konkursie Chórów

Chór dziewczęcy Puellarum Cantus 21 kwietnia 2012r. wyjechał do Niepołomic na XIV Małopolski Konkurs Chórów „O złotą strunę”. Przesłuchania konkursowe odbywały się przez  dwa dni w sali akustycznej Zamku Królewskiego w Niepołomicach. W konkursie wzięło udział 26 chórów z południowej Polski. Jurorami konkursu byli znakomici profesorowie akademii muzycznych: prof. J. Świder, prof. L. Matynian i ks.prałat dr R. Tyrała.

Występ chórzystek ze Stalowej Woli został ciepło przyjęty przez publiczność i jurorów.

Chór zdobył SREBRĄ STRUNĘ, a trzeba zaznaczyć, że jak zwykle chórzystki były najmłodszymi uczestnikami konkursu.

Gratulacje!!


31-03-2012   Nominacja do nagrody „Gałązka sosny”

Projekt Wniebogłosy, w którym chór Puellarum Cantus bierze udział, został nominowany do nagrody „Gałązka sosny” w kategorii „wydarzenie kulturalne”. Nagroda ta jest przyznawana przez Prezydenta Miasta Stalowej Woli.

27-03-2012   Dzień pamięci o Janie Pawle II

Dziewczęta z chóru Puellarum Cantus wykonały pieśni sakralne związane z papieżem Polakiem z okazji obchodzonego w PSP 11 „Dnia pamięci o Janie Pawle II”.

17-03-2012   Koncert w Tarnobrzegu

Chór dziewczęcy Puellarum Cantus zaśpiewał na otwarciu wystawy fotograficznej Bogdana Myśliwca zorganizowanej przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Edukacji im. Akadmii Miechocińskiej.

01-03-2012   Warsztaty chóralne z Panią  prof. Elżbietą Wtorkowską

Gościliśmy w naszej szkole Panią Profesor Elżbietę Wtorkowską z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, która poprowadziła zajęcia z emisji głosu. DZIĘKUJEMY!

05-02-2012   Oprawa Mszy Św. dla Związku Sybiraków

Chór Puellarum Cantus oprawił Mszę Św. w  intencji Sybiraków w kościele Św. Floriana.

28-01-2012   XXI Myślenicki Festiwal Pieśni Chóralnej „Kolędy i Pastorałki” Myślenice 2012

Chór Puellarum Cantus zdobył w swojej kategorii  III miejsce w XXI Myślenickim Festiwalu Pieśni Chóralnej  „Kolędy i Pastorałki”.

GRATULACJE !!!  

 


21-01-2012   Opłatek Stowarzyszenia Przyjaciół Lwowa i Kresów Wschodnich 

Puellarum Cantus zakolędował na opłatku Stowarzyszenia Przyjaciół Lwowa i Kresów Wschodnich


15-01-2012   Koncert kolęd i pastorałek „O mój Jezusiczku…”


08-01-2012   Noworoczny koncert kolędy w Kościele Matki Bożej Królowej Polski

Jak co roku chór Puellarum Cantus zaprezentował się na Noworocznym koncercie kolęd w bazylice i wykonał kolędy „Dzisiaj w Betlejem” i „Przylecieli aniołkowie”.


06-01-2012   Koncert Wniebogłosy IV „Kolędy i pastorałki”

Chór Puellarum Cantus na kolejnej edycji Wniebogłosy zaśpiewał kolędę „Lulajże, Jezuniu” oraz „Bóg się rodzi” ze wszystkimi chórami biorącymi udział w koncercie.

 


18-12-2011   Koncert „Rozśpiewały się obłoki” w Filharmonii Rzeszowskiej

Chórzystki „Puellarum Cantus” zaśpiewały na koncercie zorganizowanym w Filharmonii Rzeszowskiej w ramach programu „Śpiewająca Polska”. Na scenie wystąpiło 27 chórów z województwa podkarpackiego.

Chór „Puellarum Cantus” zaprezentował indiańską pieśń religijną „Evening Rise”. Połączone chóry, którymi zadyrygował prof. Grzegorz Oliwa, wykonały pieśni gospelowe: „Magnify Him”,” Celebrate”, „Hallelujah amen”, „Jesus born on this day”, „Love is Jesus” oraz  „Siyahamba”.

W utworze „Jesus born on this day” solistką była chórzystka „Puellarum Cantus” –  Magdalena Żurawska.


20-11-2011   Koncert w Bazylice z okazji dnia Św. Cecylii

Chór „Puellarum Cantus” zaśpiewał na koncercie zorganizowanym w Bazylice z okazji dnia Św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej i chóralnej.


13-11-2011   Wniebogłosy III „Kołysanki”

Chór „Puellarum Cantus” zaśpiewał znaną wszystkim kołysankę pt. „Był sobie król” na III edycji Wniebogłosy.

Licznie zebrana publiczność miała okazję przypomnieć sobie i pośpiewać różne kołysanki wraz ze stalowowolskimi chórami .

Wszystkie chóry wykonały wspólnie znaną kołysankę „Ach, śpij kochanie” z komedii pt. „Paweł i Gaweł” z 1938r.


10-11-2011   Święto Niepodległości w PSP 11

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w PSP 11 odbyła się uroczysta akademia z udziałem chórów: „Puellarum Cantus”, „Mały  Cantus” i „Cantus”. Chórzyści wykonali kilkanaście pieśni patriotycznych nawiązujących do naszej historii i walki o niepodległość.

Gościem specjalnym naszej akademii była kombatantka Pani Maria Mirecka-Loryś.


08-11-2011   Nagrania w telewizji TVK Diana

Chórzystki wzięły udział w nagraniu programu o patriotyzmie dla telewizji TVK Diana.

W studio telewizji wykonały kilka pieśni patriotycznych związanych ze Świętem Niepodległości.

 


06-11-2011   Koncert patriotyczny w rozwadowskim klasztorze

W Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Rozwadowie, na koncercie zorganizowanym z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości, chórzystki i chórzyści z PSP 11 zaprezentowali szereg pieśni patriotycznych.

Dla licznie zgromadzonej publiczności zaśpiewały chóry: Chór Dziewczęcy „Puellarum Cantus”, Chór Dziecięcy „Mały Cantus”, Chór Chłopięco – Męski „Cantus”.

 


14-10-2011   Rozdanie Nagród Prezydenta Miasta Stalowa Wola

Chór Dziewczęcy Puellarum Cantus” uświetnił swoim śpiewem  uroczystość wręczenia nagród przyznanych przez Prezydenta Miasta Stalowa Wola dla nauczycieli stalowowolskich szkół.

W tym roku Nagrodę Prezydenta otrzymała dobra dusza naszego chóru, która częsta wyjeżdża z nami jako opiekun –

Pani ANIA BANIUCH  – GRATULACJE !!!

Nagrodę Podkarpackiego Kuratora Oświaty otrzymała

nasza dyrygentka KATARZYNA PISERA

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się  w Instytucie Muzyki w Rzeszowie.


14-10-2011   Święto Komisji Edukacji Narodowej

Chór zaśpiewał na uroczystej akademii z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej w PSP 11.

Solo zaśpiewały chórzystki : Klaudia Dziedzic i Magdalena Żurawska.


11-09-2011   Koncert „Od miłości do wolności”

Chórzystki zaśpiewały na koncercie „Od miłości do wolności”  na Placu Piłsudskiego z okazji odsłonięcia rzeźby „Patriota” autorstwa Andrzeja Pityńskiego. Monument został ufundowany przez Stowarzyszenie Weteranów Armii Polskiej w Ameryce.

W koncercie wzięły udział wszystkie chóry ze Stalowej Woli, a także chór z Ulanowa. Wraz z chórami mogła również śpiewać zgromadzona przed MDK publiczność, dzięki wydanym specjalnie z tej okazji śpiewnikom.

Nasza chórzystka Martyna Czaja zdobyła główną nagrodę w konkursie plastycznym „Patriotyzm” i odebrała gratulacje od samego artysty – rzeźbiarza  Andrzeja Pityńskiego.