21.06.2024r. – Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024
20.06.2024r. – Pożegnanie klas VIII w szkole
19.06.2024r. – „Ach podróże, te małe i te duże” w MDK
14.06.2024r. – Oprawa wokalna Konkursu „Najpiękniejsza kapliczka Matki Bożej”
27.05.2024r. – „Chór w ruch” w Strzyżowie
19.05.2024r. – „Jednym głosem dla Maryi”
03.05.2024r. – Wniebogłosy XVII Przeboje „Mazowsza”
16.04.2024r. – Święto Chrztu Polski
19.01.2024r. – Koncert „Hej kolęda, kolęda”
W kościele pw. Źródła Bożego Miłosierdzia licznie zgromadzona publiczność wysłuchała pięknych polskich kolęd w wykonaniu chórów Miejskiego Domu Kultury. W koncercie pt. „Hej kolęda, kolęda” zaśpiewały chóry: Chór Dziecięcy Mały Cantus, Chór Dziewczęcy Puellarum Cantus, Chór Chłopięcy Cantus, Chór Lasowiacy, Chór Kameralny, Chór i Kapela Lasowianka.
Na zakończenie koncertu wybrzmiała kolęda „Bóg się rodzi” zaśpiewana przez połączone chóry i publiczność. Dziękuję Marii Kozik – wychowawczyni 3a za opiekę nad młodszymi chórzystami.
14.01.2024r. – III miejsce w Małopolskim Przeglądzie Pieśni Chóralnej Kolęd i Pastorałek
Chór Puellarum Cantus wziął udział w Małopolskim Przeglądzie Pieśni Chóralnej Kolęd i Pastorałek w Miechowie. Oceniało nas Jury w składzie: prof. dr hab. Wiesław Delimat – przewodniczący, prof. zw. dr Jerzy Kurcz i mgr Ryszard Źróbek.
Chór zaprezentował „O gwiazdo betlejemska”, „Dzisiaj w Betlejem” „Pokłon Jezusowi” oraz obowiązkową kolędę w tej edycji – „Anioł pasterzom mówił”.
Zdobyłyśmy III miejsce w kategorii chóry dziecięco-młodzieżowe i nagrodę pieniężną w wysokości 600zł. Cieszymy się bardzo, bo był to nasz debiut na tym konkursie i na scenie Domu Kultury w Miechowie.
Wyjazdowo-konkursowe trudy zniosła z nami wychowawczyni kl.4a chóralnej – Marta Wiącek.
22.12.2023r. – „Anielski kłopot” w szkole
Magię świąt Bożego Narodzenia można było poczuć w szkole za sprawą Koncertu Kolęd połączonego z przedstawieniem „Anielski kłopot”.
„Kto wie, czy za rogiem nie stoi anioł z Bogiem” – piosenką De Su rozpoczęły przedstawienie świąteczne absolwentki Puellarum Cantus – Weronika Dubaj i Olivia Hausner. Aktorami w przedstawieniu „Anielski kłopot” byli uczniowie klasy 4a chóralnej, a aniołem – dociekliwym dziennikarzem z audycji „Świąteczny dzwoneczek” – Maria Lewtak.
Chór Puellarum Cantus zaśpiewał: „Anioł pasterzom mówił”, „Pokłon Jezusowi”, „Dzisiaj w Betlejem” i „Złota Jerozolima i biedne Betlejem”. Chór Cantus wykonał „Cichą noc”, „Betlejemskie pole śpi” i „Skrzypi wóz”. Połączone chóry zaprezentowały współczesną kolędę „Tylko jedna jest taka noc”. Chórzystka Natalia Kogut zagrała na skrzypcach „Bóg się rodzi”, a trio w składzie: Małgorzata Klecha, Jakub Lachowski i Kamila Pryciak wykonali „Gdy śliczna Panna”.
Na koniec wszyscy wszystkim życzyli „Wesołych Świąt”.
30.11.2023r. – III miejsce w konkursie „Do Hymnu”
17.11.2023r. – Koncert patriotyczny w CAS
9.11.2023r. – Narodowe Święto Niepodległości w szkole
Dwa chóry – Puellarum Cantus i Cantus wystąpiły na uroczystej akademii w szkole z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Chórzystki zaśpiewały takie pieśni jak: „Legiony”, „Piechota”, „Wojenko, wojenko” oraz „Kajze mi się podzioł mój synocek”. Pieśń ta na trwałe zaistniała w powszechnej świadomości za sprawą słynnej III Symfonii „Symfonii pieśni żałosnych” Henryka Mikołaja Góreckiego. W finale dzieła kompozytor wykorzystał tę przejmującą pieśń ze Śląska Opolskiego. Pięknie wykonały ją Weronika Dubaj i Bianka Pamuła.
Wspólnie z chłopcami z Cantusa chórzystki zaśpiewały „Rotę” i przepiękną piosenkę „Song o wolności” z muzyką Włodzimierza Korcza i słowami Moniki Patryk.
30.10.2023r. – Nagranie piosenki na konkurs „Szkoła pełna talentów”
Wybrane chórzystki wzięły udział w nagraniu piosenki, a następnie filmu na konkurs „Szkoła pełna talentów”.
19.10.2023r. – Ogólnopolski Konkurs dla Szkół Podstawowych DO HYMNU
Nasza szkoła wzięła udział w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych DO HYMNU. Organizatorem konkursu jest Narodowe Centrum Kultury. Projekt sfinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Zadaniem konkursowym było wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych.
Do konkursu zakwalifikowało się w sumie (podczas I i II naboru) 244 szkół z całej Polski, w tym z województwa podkarpackiego 34.
Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 im. Szarych Szeregów wykonali: „Mazurka Dąbrowskiego”, „Rotę” i „Hymn Szarych Szeregów”. W konkursie zaśpiewało 353 uczniów szkoły – wszystkie klasy 4,5,6 i 7 oraz 2a i 3a chóralna.
– Zrobiliście to znakomicie – zwrócił się do uczniów prof. dr hab. Grzegorz Oliwa z Instytutu Muzyki z Uniwersytetu Rzeszowskiego. – Każdy z was otrzyma dyplom na pamiątkę udziału w tym wydarzeniu. Życzę wam, abyście te pieśni wykonywali jak najczęściej w społeczności szkolnej, żebyście zawsze mogli się uczyć i pracować w wolnej Polsce, dla pomyślności naszej Ojczyzny – powiedział Grzegorz Oliwa.
Wyniki zostaną ogłoszone 27 listopada.
10.10.2023r. – Akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej
Chór Puellarum Cantus zaśpiewał na uroczystej akademii z okazji Dnia Nauczyciela i 250. rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej. W ramach życzeń wybrzmiały różne utwory: pieśń „Życzenie” F. Chopina, piosenka z filmu „Król Lew „- „The Lion Sleeps Tonight”, „Wspomnij mnie” z musicalu „Upiór w operze” i „Limeryk”. Żartobliwy kanon „Limeryk” opowiada o nauczycielu muzyki, który bezskutecznie próbuje nauczyć muchy nut 🙂
18 – 22.09. 2023r. – Warsztaty chóralne „Jednym głosem ku przyszłości”.
W wyjątkowym ośrodku Czardworek w Przysietnicy k. Brzozowa odbyły się polsko – ukraińskie warsztaty pt. „Jednym głosem ku przyszłości”.
Projekt realizowany został przez Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Polsko Ukraińska Wymiana Młodzieży. Edycja 2023”.
W projekcie wzięło udział 50 osób (instruktorzy i uczestnicy) po 25 osób z każdej ze stron. Po stronie polskiej uczestnikami były dziewczęta z chóru Puellarum Cantus pod dyrekcją Katarzyny Pisery. Po stronie ukraińskiej w projekcie wzięli udział uczniowie Szkoły Muzycznej im. Salomei Kruszelnickiej, którymi kieruje Uliana Sozańska.
Celem projektu był rozwój artystyczny uczestników w zakresie śpiewu chóralnego oraz integracja społeczna i międzykulturowa. W ramach projektu uczestnicy pod okiem swoich instruktorów wzięli udział w zajęciach warsztatowych, językowych, rekreacyjnych, sportowych i integracyjnych. Była jazda konna, strzelanie z łuku, ścianka wspinaczkowa, oglądanie panoramy i zjazd na miotle z wieży ośrodka, ognisko i dyskoteki. W ramach wyjazdów krajoznawczych uczestnicy projektu mogli podziwiać Jezioro Solińskie z perspektywy rejsu statkiem, odbyli spaceru po zaporze, a także zwiedzili piękne okolice Brzozowa w trakcie przejażdżki kolejką.
Na finał warsztatów uczestnicy przygotowali wspólny występ artystyczny, który został zaprezentowany lokalnej społeczności i zaproszonym gościom. Każdy zespół najpierw zaprezentował swój program, a później wspólnie zaśpiewali piękne pieśni polskie i ukraińskie.
Zespół ukraiński na pamiątkę otrzymał od chórzystek Puellarum Cantus breloczki w kształcie serca z haftem lasowiackim.
To były bardzo pracowite, ale też pełne radości dni. Między młodymi artystami zawiązało się mnóstwo przyjaźni, a podczas pożegnania polało się mnóstwo łez.
Chórzystki z niecierpliwością czekają na kolejne takie projekty.
04.09. 2023r. – Rozpoczęcie sezonu artystycznego 2023/2024