Złote Anioły – Kraków

Chór Puellarum Cantus – Złote Anioły

www.stalowka.net / Wiadomości lokalne / Kultura       Wtorek, 11 grudnia 2018 r. godz. 10:34     /Informacja prasowa/

Kolejnym złotem zakończył się udział Chóru Puellarum Cantus z PSP 11 im. Szarych Szeregów w Stalowej Woli w IX Krakowskim Festiwalu Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych.

Festiwal odbył się w dniach 7-9 grudnia 2018r. i miał zasięg międzynarodowy. W tym roku na konkursowe zmagania oprócz chórów z Polski przyjechały zespoły z: Litwy, Słowacji, Norwegii, Rosji, Czech i Republiki Południowej Afryki.

Prezentacje konkursowe, które odbyły się w kościele św. Piotra i Pawła w Krakowie, oceniało znakomite międzynarodowe jury: Thea Paluoja z Estonii, Agnes Gerenday z Węgier, Veronika Lozoviukova z Czech, Sasho Tatarchevski z Macedonii i Marcin Cmiel z Polski.

Nasz stalowowolski chór był najmłodszym zespołem i zachwycił jurorów swoim śpiewem. To uznanie przełożyło się na końcowy werdykt, który został ogłoszony 9 grudnia 2018r. na koncercie galowym w kościele św. Katarzyny.

Chór Puellarum Cantus pod dyrekcją Katarzyny Pisery otrzymał ZŁOTY DYPLOM oraz STATUETKĘ ZŁOTEGO ANIOŁA.

Warto podkreślić, że w tym festiwalu od 2010r. tylko dwa chóry dziecięce z Polski zdobyły „złoto”: w 2013r. – Chór Dziewczęcy Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego i w tym roku Chór Puellarum Cantus ze Stalowej Woli.

Melomani muzyki chóralnej mogli również posłuchać chórów i naszego Puellarum Cantus na koncercie „Światło i Śpiew” w kościele św. Katarzyny.

Przejazd chóru na ten prestiżowy festiwal dofinansował Prezydent Miasta Stalowej Woli.