ZŁOTY KAMERTON – Bydgoszcz

www.stalowemiasto.pl

Złoty Kamerton dla Chóru Puellarum Cantus

Opublikowano: 31  Października  2018

Chór Puellarum Cantus z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 im. Szarych Szeregów w Stalowej Woli pod dyrekcją Katarzyny Pisery zdobył Złoty Kamerton w kategorii chórów dziecięcych na 38. Ogólnopolskim Konkursie Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy.

Chór został zakwalifikowany przez Radę Artystyczną do finału konkursu jeszcze w czerwcu. 27 października odbyły się przesłuchania konkursowe w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Chórzystki Puellarum Cantus zaprezentowały bardzo ciekawy i zróżnicowany program konkursowy. Były nie tylko utwory poważne, sakralne, ale też ludowe i dziecięce z ruchem i kukiełkami.

Chóry oceniało znakomite jury w składzie : przewodniczący prof. Dariusz Dyczewski – Akademia Sztuki w Szczecinie, prof. Przemysław Pałka – Akademia Muzyczna w Poznaniu, prof. Janusz Stanecki – Akademia Muzyczna w Bydgoszczy, Krystyna Stańczak-Pałyga – Zarząd Główny PZChiO, Marian Wiśniewski – PZChiO Oddział w Bydgoszczy.

Szczęśliwy dla chóru werdykt został ogłoszony na przepięknym, patriotycznym koncercie galowym, na którym chórzystki ze Stalowej Woli wykonały „Kyrie” Piotra Jańczaka. Na scenie załopotały flagi miast chórów biorących udział w konkursie, w tym flaga naszej Stalowej Woli.

Mimo napiętego planu był też czas na zwiedzanie Bydgoszczy i „Piknik chóralny”.

Zdobycie Złotego Kamertonu wynagrodziło chórzystkom ciężką pracę podczas przygotowań do konkursu i długą drogę do Bydgoszczy.