Koncert „Kolęda serca nam rozgrzewa”

Kolędą rozgrzali nasze serca

Opublikowano: 16  Stycznia  2017/ www.stalowemiasto.pl
 
Tradycyjnie, na początku nowego roku, mieliśmy okazję posłuchać kolęd i piosenek świątecznych w wykonaniu klas chóralnych PSP 11 i chórów spod znaku Cantusa: Chóru dziecięcego Mały Cantus, Chóru chłopięcego Cantus i Chóru dziewczęcego Puellarum Cantus.

13 stycznia 2017 r., podczas koncertu „Kolęda serca nam rozgrzewa”, scena Miejskiego Domu Kultury zapełniła się ślicznymi aniołkami, wesołymi krasnalami i sympatycznymi pasterzami.

W pierwszej części koncertu chórzyści zaśpiewali znane i pełne radości piosenki o zimie. Mogliśmy usłyszeć również premierowe wykonanie utworu „Zimowy song” ze suity na chór dziecięcy „Zagrajmy w muzykę”, napisanej w 2016 r. przez młodego kompozytora Jana Krutula.

Drugą części koncertu zdominowały polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu chórów, przeplatane występami tanecznymi i instrumentalnymi klas chóralnych PSP 11. Pięknie zaprezentowali się również młodzi soliści: Hania Sroka, Ewa Gorzula, Zuzia i Laura Trzaska, Oliwia i Viktoria Hausner, Julia Kaczmarska, Agnieszka Popek, Alicja Nadzieja i Mateusz Wdowiak.

W finale zabrzmiała kolęda „Gdy się Chrystus rodzi” wykonana przez ogromny chór, złożony z licznie zgromadzonej publiczności i występujących na koncercie młodych artystów.

Koncert zorganizowała i wyreżyserowała Katarzyna Pisera, dyrygentka chórów Mały Cantus i Puellarum Cantus. Chór Cantus wystąpił pod dyrekcją Teresy Michałkiewicz. Tańce przygotowała Sylwia Świątek, a akompaniował wszystkim Bartosz Kanach i Marta Rachwalska- Misztal.