Sukces Puellarum Cantus

Sukces Puellarum Cantus

Opublikowano: 17  Października  2016  www.stalowemiasto.pl

Chór dziewczęcy Puellarum Cantus w gronie najlepszych chórów dziecięcych w Polsce!

Chór Puellarum Cantus z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 im. „Szarych Szeregów” w Stalowej Woli pod dyrekcją Katarzyny Pisery znalazł się w gronie 11 najlepszych chórów wybranych na Koncert Jubileuszowy Projektu Śpiewająca Polska 2016.

 

Stalowowolski chór został wybrany jeszcze w maju, kiedy to odbył się w Rzeszowie konkurs regionalny, na którym dziewczęta uzyskały Złote Pasmo i najwyższą punktację spośród chórów z Podkarpacia biorących udział w programie.

Koncert galowy odbył się 12 października w przepięknej sali głównej KGHM Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Wszystkie chóry z Polską Filharmonią Kameralną Sopot wykonały premierowo, pod batutą samego kompozytora Jana Krutula, Suitę na chór dziecięcy „Zagrajmy w muzykę”. Teksty do 9 piosenek suity napisał Maciej Papierski.

Ogólnopolski Program Rozwoju Chórów Szkolnych Śpiewająca Polska zainaugurowany został w 2006r. Od 2015r. decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Śpiewająca Polska funkcjonuje w ramach Akademii Chóralnej realizującej szeroki program bardzo bogatej oferty edukacyjnej zarówno dla chórów, jak i dyrygentów. Instytucją zarządzającą projektem jest Narodowe Forum Muzyki, a funkcję dyrektora programowego Akademii pełni Agnieszka Franków- Żelazny.

Dziewczęta z Puellarum Cantus przebywały we Wrocławiu przez 4 dni, które bardzo szybko upłynęły na wytężonych próbach przed koncertem. W wolnych chwilach chórzystki zwiedziły miasto, Ogród Japoński i ZOO.

Chórzystki i dyrygentka bardzo dziękują Prezydentowi Miasta Stalowej Woli Lucjuszowi Nadbereżnemu, dyrektorowi MDK Markowi Gruchocie, dyrektor PSP 11 Czesławie Krystkowiak oraz Stowarzyszeniu Przyjaciół PSP 11 i Klas Chóralnych za udzielane wsparcie i pomoc.