Wydarzenia 2012/2013

27-06-2013  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013 

27-06-2013r. odbyło się uroczyste pożegnanie klas VI i chórzystek z klasy VIa. Najlepsze chórzystki, w nagrodę za zaangażowanie i wysoka frekwencję na festiwalach, konkursach i koncertach otrzymały pamiątkowe książki.

Wyróżnione chórzystki to:  Bieleń Weronika, Jankowska Dominika, Jankowska Weronika, Gałkowska Maryla, Małkowicz Anna, Warchoł Gabriela.


21-06-2013  Oprawa artystyczna konkursu „Najpiękniejsza kapliczka Matki Bożej” 

Chórzystki zaśpiewały pieśni maryjne na uroczystym wręczeniu nagród i wyróżnień w konkursie powiatowym „Najpiękniejsza kapliczka Matki Bozej” w PSP 11.

 


11-06-2013 Nagroda w konkursie „O gęsie pióro”  

Chór Puellarum Cantus otrzymał Nagrodę w Powiatowym Przeglądzie Zespołów Szkolnych „O gęsie pióro” i Nagrodę w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Szkolnych „O gęsie pióro”.

Rozdanie nagród i wyróżnień odbyło się w 11 czerwca w Spółdzielczym Domu Kultury.

 

 


7,8,9-06-2013  Wyjazd do Krasnobrodu 

Dziewczęta z chóru Puellarum Cantus i kilku chłopców z chóru Cantus wyjechali do Krasnobrodu, do ośrodka „U Buzunów”.

Pierwszy dzień upłynął na zwiedzaniu Krasnobrodu. Chórzyści zwiedzili barokowy kościół p.w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny wraz z klasztorem, ufundowany przez królową Marysieńkę Sobieską; ptaszarnię oraz zobaczyli Kapliczkę Św. Rocha i Kapliczkę na wodzie.

Drugiego dnia odbyła się wyprawa do Suśca na szumy nad Tanwią (niektórzy nawet brodzili w wodzie). W Krasnobrodzie chórzyści zobaczyli kamieniołom oraz weszli na basztę widokową skąd podziwiali piękno krasnobrodzkich pejzaży. Wieczorem w ośrodku było ognisko i konkurs „Mam talent” oraz gry i zabawy na hali sportowej.

Trzeciego dnia chór Puellarum Cantus oprawił mszę św. w kościele w Krasnobrodzie, a następnie w Zamościu zwiedził Nadszaniec. Kilka godzin uczestnicy wyjazdu spędzili w zamojskim ZOO, gdzie na życzenie właściciela „Kawiarenki w ZOO” dali króciutki popis swoich umiejętności wokalnych, za który otrzymali duży rabat na lody.

 


27-05-2013  Święto Szkoły 

Chóry Puellarum Cantus zaśpiewał na uroczystej akademii z okazji Święta Szkoły.

 


24-05-2013  Oprawa wokalna konkursu „Matematyczna Sztafeta Klas V” 

Chórzystki zaśpiewały na rozstrzygnięciu powiatowego konkursu „Matematyczna Sztafeta Klas V” w PSP 11.

 


08-05-2013 Występ chóru na konkursie „O gęsie pióro” 

Chóry wziął udział w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Szkolnych „O gęsie pióro” w SDK.

 


07-05-2013  Występ dla przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców 

Chór Puellarum Cantus zaśpiewał dla przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców na spotkaniu w PSP 11.

 


01-05-2013  WNIEBOGŁOSY VII  „Przeboje Socrealizmu” 

Na Placu Piłsudskiego zabrzmiało siedem chórów, które wykonały przeboje socrealistyczne z lat 1949 – 1955. Chór Puellarum Cantus wykonał utwór „Ukochany kraj”, zaprzyjaźniony chór Mały Cantus – „Trzej przyjaciele z boiska”, a Cantus – „To idzie młodość”. Połączone chóry wykonały piosenki: „Jak młode stare miasto”, „Miliony rąk” i „Stalowa Wola”.

Zebrana publiczność mogła przenieść się w te odległe czasy i śpiewać wraz z chórami dzięki śpiewnikom wydanym przez Sztafetę.

 


30-04-2013  Akademia z okazji Rocznicy Konstytucji 3-go Maja 

Chóry  Puellarum Cantus i Cantus wykonały kilka pieśni patriotycznych na szkolnej akademii z okazji zbliżającego się Święta 3-go Maja.

 


22-04-2013  Występ konkursowy w SDK

Chór wystąpił na Powiatowym Przeglądzie Zespołów Szkolnych „O gęsie pióro” i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego.

 


14-04-2013  „Srebrna Struna”  w  XV Małopolskim Konkursie Chórów  w Niepołomicach

GRATULACJE!!!

Zdobyłyśmy „Srebrną Strunę”  na XV Małopolskim Konkursie Chórów w Niepołomicach. Ogłoszenie wyników było dzisiaj o godz. 17:00. Cieszę się, że zaśpiewałyśmy utwór prof. Józefa Świdra, ponieważ był on w jury po raz ostatni, ze względu na swój wiek.

Nasz chór jak zwykle był najmłodszy, a konkurowałyśmy ze znakomitymi chórami akademickimi, których w tym roku było bardzo dużo. Tym bardziej cieszę się, że udało nam się uzyskać SREBRO.

JESTEM Z WAS DUMNA, JESZCZE RAZ GRATULUJĘ I DZIĘKUJĘ.

Dyrygentka

 


 22-03-2013  Warsztaty chóralne z dr Elżbietą Przystasz

Dziewczęta z chóru Puellarum Cantus wzięły udział w warsztatach chóralnych poprowadzonych przez Panią dr Elżbietę Przystasz.

 


05-03-2013 Apel poświęcony Janowi Pawłowi II 

Chór Puellarum Cantus wykonał pieśni sakralne, w tym ulubione pieśni Jana Pawła II na apelu pt. „Papież – orędownik miłości”, zorganizowanym w PSP 11.

 


 12-02-2013  Kulig w Łążku Garncarskim

W czasie ferii zimowych, w Łążku Garncarskim, w pięknej zimowej atmosferze odbył się kulig. Chórzystki świetnie się bawiły, dla niektórych był to pierwszy kulig w życiu. zdjęcia

 


31-01-2013   WNIEBOGŁOSY „Urodzinowe” w MDK

Chór uczestniczył w koncercie WNIEBOGŁOSY w MDK. Okazją była 75 rocznica powstania Stalowej Woli. 31 stycznia 1938r. premier ówczesnego rządu Rzeczpospolitej podpisał dokument o nadaniu powstającemu miastu nazwy Stalowa Wola. Chór Puellarum Cantus wykonał piosenkę pt. „Ada to nie wypada” i wspólnie z innymi chórami piosenkę „Stalowa Wola”, która powstała niedługo po wyzwoleniu i otrzymaniu przez Stalową Wolę praw miejskich.

 


17-01-2013  Koncert dobroczynny „Kolędy dla Joanny”

Chór wystąpił na koncercie dobroczynnym „Kolędy dla Joanny” w MDK. Koncert został zorganizowany w celu zebrania pieniędzy na pomoc w leczeniu chórzystki z zaprzyjaźnionego chóru.

 

 


13-01-2013   Noworoczny Koncert Kolęd

Chór Puellarum Cantus wystąpił w Bazylice na Noworocznym Koncercie Kolęd, podczas którego zbierane były pieniądze na Ochronkę w Stalowej Woli.

 


12-01-2013   Koncert kolęd i pastorałek „Z gwiazdą na patyku”

Jak co roku uczniowie klas chóralnych PSP 11 i chóry: „Mały Cantus”, „Puellarum Cantus” i „Cantus” zaprezentowali się na scenie Miejskiego Domu Kultury. W tym roku koncert nosił tytuł „Z gwiazdą na patyku”, było więc wielkie kolędowanie oraz kolędnicy – z gwiazdą na patyku.

 

 


06-01-2013   Orszak Trzech Króli w Stalowej Woli

Orszak Trzech Króli zorganizowany został w Polsce już po raz piąty. W tym roku do tej inicjatywy dołączyła się również Stalowa Wola. Tegoroczny orszak odbył się pod hasłem: „Kolędy lepiej śpiewać niż słuchać, lepiej razem niż samemu”. Chór Puellarum Cantus wspólnie z innymi chórami MDK wykonał kilka kolęd na zakończenie orszaku na Placu Piłsudskiego pod MDK.

 


21-12-2012   Koncert kolęd i pastorałek w PSP 11

Tradycyjnie, w ostatni dzień szkoły, przed świętami Bożego Narodzenia wszystkie chóry „Jedenastki” wykonały kolędy i pastorałki dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

 


2012 /2013  Życzenia Noworoczne

Jeszcze chwila, jeden krok i wejdziemy w Nowy Rok, Niech się życie z górki toczy, Niech wam wiatr nie wieje w oczy, Spełnienia marzeń, wielu wrażeń życzy dyrygentka

 


15-12-2012   Eliminacje do MFKiP

Chór wziął udział w eliminacjach do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Eliminacje odbyły się w Katolickim Centrum Kultury w Jarosławiu


14-12-2012   Koncert „Rozśpiewały się obłoki”

Chórzystki zaprezentowały kolędy na koncercie „Rozśpiewały się obłoki” w Instytucie Muzyki w Rzeszowie. Wszystkie chóry pod dyrekcją prof. Grzegorza Oliwy wykonały pieśń Siyahamba. Koncert został zorganizowany w ramach programu „Śpiewająca Polska.

 

 


25-11-2012   Koncert pieśni sakralnych w Bazylice

Chór Puellarum Cantus wystąpił na corocznie organizowanym koncercie z okazji Dnia Św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej i chóralnej. Na koncercie zaprezentowały się też inne chóry ze Stalowej Woli.


09-11-2012   Święto Niepodległości

Z okazji zbliżającego się  Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła sie uroczysta akademia. Chór Puellarum Cantus wykonał szereg pieśni patriotycznych.

 


27-10-2012   Akademia z okazji Jubileusz 25-lecia PSP 11

Dla wszystkich nauczycieli, uczniów i ich rodziców koncert jubileuszowy został powtórzony w szkole.

 


26-10-2012   Jubileusz 25-lecia PSP 11

Nasza szkoła ma już 25 lat. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia połączona z prezentacją o szkole w SDK. W części artystycznej zaprezentowały się wszystkie chóry: Mały Cantus, Puellarum Cantus oraz Cantus. W finałowej części koncertu jubileuszowego połączone chóry wykonały piosenkę pt. „Nasza szkoła Jedenastka”.


16-09-2012   Oprawa mszy św. za Sybiraków

Chór Puellarum Cantus zaśpiewał na uroczystej mszy św. w kościele Matki Bożej Królowej Polski, na której uczczono pamięć pomordowanych i wywiezionych na wschód po sowieckiej agresji na Polskę 17 września 1939r.