Roztańczone i rozśpiewane anioły z PSP nr 11 w MDK

Roztańczone i rozśpiewane anioły z PSP nr 11 w MDK

stalowka.net   17 stycznia 2011 r.

 

    14 stycznia 2011 roku na scenie Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli w koncercie kolęd i pastorałek pt. „Roztańczyły się anioły z wysokiego nieba” wystąpiło około 200 wykonawców – uczniów i absolwentów klas chóralnych Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11.

Na deskach MDK kolejno pojawiali się młodzi artyści, począwszy od dzieci z klas I i II, poprzez Chór dziecięcy ” Mały Cantus” i Chór dziewczęcy „Puellarum Cantus” pod dyrekcją Katarzyny Pisery oraz Chór chłopięco-męski „Cantus” pod dyrekcją Macieja Witka.

Dzieci z młodszych klas wystąpiły w strojach aniołów i pasterzy, co stworzyło niepowtarzalny nastrój. W tym ponad godzinnym koncercie śpiewy chóralne przeplatane były występami solistów oraz pokazami grup tanecznych przygotowanych przez Beatę Główkę. W sali widowiskowej zabrzmiały również kolędy i pastorałki zagrane na skrzypcach i akordeonie.

Pomysłodawcą i organizatorem koncertu była Katarzyna Pisera. Koncerty klas chóralnych z PSP nr 11 w MDK odbywają się cyklicznie i są wynikiem już wieloletniej współpracy tych dwóch instytucji. Warto zaznaczyć, że uczniowie klas chóralnych tworzą chóry działające w MDK – „Mały Cantus” i „Cantus”.