III miejsce w prestiżowym konkursie dla „Puellarum Cantus” z PSP 11

III miejsce w prestiżowym konkursie dla „Puellarum Cantus” z PSP 11

Wiadomości lokalne / Kultura / stalowka.net    Poniedziałek, 30 stycznia 2012 r. godz. 15:25     /SAI/

 

     Dziewczęcy „Puellarum Cantus” z PSP 11 w Stalowej Woli pod dyrekcją Katarzyny Pisery wziął udział w XXI Myślenickim Festiwalu Pieśni Chóralnej „Kolędy i Pastorałki” i uzyskał III miejsce.

Ten prestiżowy konkurs o zasięgu ogólnopolskim pod honorowym patronatem Jego Eminencji Kardynała Stanisława Dziwisza odbył się w dniach 28-29 stycznia 2012r. w Myślenickim Ośrodku Kultury.

W konkursowych zmaganiach wzięło udział 25 chórów z całej Polski, które zostały zakwalifikowane do konkursu na podstawie przesłanych nagrań. Jury pod przewodnictwem prof. dr Jerzego Kurcza z Akademii Muzycznej w Krakowie oceniało prawidłowe odczytanie tekstu muzycznego, intonację, dobór repertuaru i stopień trudności oraz interpretację i artystyczne walory wykonania.

Reprezentantki naszego miasta wykonały 10 minutowy program kolędowy, w repertuarze konkursowym znalazły się takie kolędy jak: „Dzisiaj w Betlejem”, „Przylecieli aniołkowie”, „Nuż my dziś krześcijani”, „Pasterze mili” i „Cichaj juz, Jezu mały”. Chórzystki „Puellarum Cantus” były najmłodszymi uczestniczkami konkursu. Gala finałowa z ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród odbyła się w niedzielę 29 stycznia 2012r.

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim sponsorom, dzięki którym chór mógł wziąć udział w tym festiwalu.