Wydarzenia 2021/2022

23.06.2022r. – Uroczyste pożegnanie chórzystek 

W szkole odbyła się uroczysta akademia na pożegnanie klas ósmych. Pożegnaliśmy również nasze chórzystki Puellarum Cantus: Milenę Burdzy, Ewę Gorzulę, Zuzannę Trzaskę, Amelię Kaczmarczyk, Gabrielę Kapuścińską, Paulinę Misztal i Wiktorię Muchę.

 


14.06.2022r. – Koncert Śpiewająca Polska 2022 w Strzyżowie

 

Na koncercie „Chór w ruch” w ramach Ogólnopolskiego Projektu  Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska zaśpiewały młodsze chórzystki Puellarum Cantus.

Koncert odbył się na scenie plenerowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Strzyżowie.

Wystąpiły wszystkie chóry Regionu Podkarpackiego.

Organizatorem był prof. dr hab. Grzegorz Oliwa – nasz kurator regionalny.

 

 

 


29.05.2022r. – Srebrne Pasmo w Ogólnopolski Konkurs Chórów Dziecięcych „Filii Melodiis”

 

Gratulacje dla Srebrnych Chórzystek 🙂

Jury w składzie:

prof. dr hab. Dariusz Dyczewski, dr hab. Anna Tarnowska i  dr Alicja Szeluga

oceniło naszą prezentację konkursową na 89 pkt i przyznało chórowi Srebrne Pasmo.

Chórowi akompaniował pianista Hubert Pisera.

 

 

 


14.05.2022r. – Nagranie na konkurs Filii Melodiis

Nagraliśmy prezentację konkursową na Ogólnopolski Konkurs Chórów Dziecięcych „Filii Melodiis” w Połczynie-Zdroju.

Wyniki 29 maja br. 

 


01.05.2022r. – Koncert Stalowa Wola Ukrainie

W koncercie wzięły udział: Nadsańska Orkiestra Kameralna, Chór Nadsańskiej Orkiestry Kameralnej, Grupa Wokalna Pałacyk Michla, Chór Kameralny, Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz oczywiście Chór Puellarum Cantus.
Głosy solowe w utworze „Chodź, pomaluj mój świat” zaśpiewały: Weronika Dubaj, Ewa Gorzula, Milena Burdzy, Hanna Kępa, Olivia Hausner i Viktoria Hausner.
W Nadsańskiej Orkiestrze Kameralnej pod dyrekcją Edwarda Horoszki zagrały: Olivia Hausner, Paulina Misztal – skrzypce, Hanna Kępa – flet poprzeczny, Viktoria Hausner – gitara.

 


02.03.2022r. – #SolidarnizUkrainą

„Modlitwa za Ukrainę” nagrana przez chóry MDK: Chór Kameralny, Chór Dworski, Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Chór Chłopięcy Cantus i Chór Puellarum Cantus. Zespół smyczkowy przygotował Edward Horoszko, który również zadyrygował połączonymi chórami.

Nagrania dokonano w Rozwadowskim Domu Kultury Sokół.

 


29.01.2022r. – Złoty Dyplom 🙂

 

29 stycznia zostały ogłoszone wyniki IX Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie.

Prezentacja konkursowa Chóru Puellarum Cantus została wysoko oceniona przez jury (94 pkt.) – na ZŁOTY DYPLOM.

Oceniali nas: prof. dr hab. Marta Wierzbieniec – przewodnicząca jury, mgr Renata Zajdel i dr Anna Marek-Kamińska.

Gratulacje 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


18 i 19.01.2022r. – Nagrania na konkurs

Program konkursowy na IX Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie zarejestrowaliśmy w Klasztorze i w Rozwadowskim Domu Kultury Sokół. Dobra akustyka Klasztoru spowodowała, że właśnie to nagranie wysłaliśmy do oceny przez szacowne Jury konkursu.

Za to z Sokoła są fajne fotki 🙂

 


17.12.2021r. –  „Jemu wdzięcznie zaśpiewajmy” w CAS

Chórzystki zakolędowały w Centrum Aktywności Seniora w Stalowej Woli. Zaśpiewały kolędy a`cappella, z akompaniamentem, były również występy solowe.

Na skrzypcach zagrały: Olivia Hausner, Melania Dobrowolska i Paulina Misztal. Na flecie poprzecznym Hanna Kępa, a na trąbce Dominik Szegda.

Solo piosenkę Mario czy ty wiesz zaśpiewała Olivia Hausner.

Chórowi akompaniował Bartosz Kanach.

W koncercie „Jemu wdzięcznie zaśpiewajmy” zaprezentowali się również chórzyści Cantusa.

Dziękujemy za zaproszenie dyrektor Centrum Aktywności Seniora – Pani Bognie Latawiec. 

 


12-14.11.2021r. –  Srebrny Kamerton w 40. Ogólnopolskim Konkursie Chórów 

To były bardzo krótkie przygotowania i błyskawiczne nagranie do konkursu – a efekt – Srebrny Kamerton dla Chóru Puellarum Cantus w 40. Ogólnopolskim Konkursie Chórów A`Cappella Dzieci i Młodzieży.

Chóry oceniało jury w składzie: Krystyna Stańczak-Pałyga, prof. dr hab. Benedykt Błoński, prof. dr hab. Dariusz Dyczewski, prof. dr hab. Bernard Mendlik, prof. dr hab. Janusz Stanecki.

Ogłoszenie wyników odbyło się w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy 14 listopada 2021r.

GRATULACJE

 

 

 

 

 


22.10.2021r. – Prezentacje chórów Śpiewającej Polski w Strzyżowie

 

Na scenie PSM I st. w Strzyżowe zaprezentował się również chór Puellarum Cantus. Jurorzy, którzy wysłuchali prezentacji, podzielili się z dyrygentami swoimi spostrzeżeniami i uwagami.

Występ Puellarum Cantus został oceniony bardzo wysoko: „… cudnie śpiewacie, pięknie wyglądacie, wysoki poziom artystyczny wykonywanych utworów …”, a dyrygentka usłyszała „… genialnie, wiem, że to trudna praca, ale owoce są przesmaczne …”   itp. 🙂

 

 

 

 

 

 


15-21.10.2021r. –  Projekt „Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży” w Przysietnicy

To były kolejne bardzo udane warsztaty. Z dala od miejskiego tłoku, w urokliwym Czardworku, w Przysietnicy koło Brzozowa.

Projekt, w którym uczestniczył Chór Puellarum Cantus ze Stalowej Woli i Wesołe Trzewiczki ze Lwowa, nosił tytuł „Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży” i odbył się dzięki Stowarzyszeniu Aktywności Lokalnej „Razem w Europie”. Pierwsze dni upłynęły  na wytężonej pracy nad przygotowaniem się do koncertu i integracji zespołów.

Koncert odbył się w niedzielę, 17 października, w klasycystycznym  Pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu. Zespoły najpierw wykonały swoje programy, a następnie wspólnie (w obydwu językach) zaśpiewały pieśni: „Hej, hej, stańmy w kole”, „Hej, sokoły” i „Szła dzieweczka„. Na koncercie zaprezentowały się również instrumentalistki:  z Polski –  Hania i Olivia, z Ukrainy –  Kasia oraz Wesołe Trzewiczki żywiołowo zatańczyły zakarpacki Dubo-taniec.

Tego dnia była również wycieczka do arboretum w Bolestraszycach – w pięknej, jesiennej odsłonie. Podczas spaceru dziewczęta mogły spróbować owoców derenia jadalnego „Bolestraszyckiego” i atkinidii (mini kiwi) oraz pozbierać kasztany jadalne. Zwiedziły wystawę przyrodniczą, która mieści się w Dworze Piotra Michałowskiego. Przewodnik opowiedział o unikatowych i ciekawych odmianach drzew i krzewów.

W Czardworku czekało na uczestników  mnóstwo atrakcji, takich jak: zjazd ma miotle z wieży, jazda konna, ścianka wspinaczkowa i przejazd ciuchcią – Strzałą Południa. Nie obyło się również bez dyskoteki, pożegnalnego ogniska i grilla oraz wyczekiwanego przez wszystkich uczestników konkursu „Mam talent”. Tym razem był na międzynarodowym poziomie i z międzynarodowym jury. Dostarczył uczestnikom niesamowitych wrażeń i dobrej zabawy.

Jak zwykle na takich wyjazdach zorganizowany został konkurs na najczystszy pokój i konkurs wiedzy, był też spacer po okolicy, zajęcia sportowe i nauka tańca ukraińskiego.

Wesołe Trzewiczki nauczyły się polskiej piosenki pt. „Bębenek”, a Puellarum Cantus ukraińskiej pieśni pt. ”Tam we Lwowie”.

Podczas pobytu na warsztatach – 16 października – uczciliśmy Dzień Papieża Jana Pawła II  śpiewając „Barkę”. Posłuchaliśmy również prezentacji jednego z uczestników 18. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina  – Kamila Pacholca z Polski.

Uczestnicy warsztatów pracowali również  nad nowym repertuarem. Efekty pracy zostały nagrane i wysłane na 40. Ogólnopolski Konkurs Chórów A`Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy.

Z zespołami na międzynarodowych warsztatach pracowali dyrygenci: Katarzyna Pisera i Wasyl Czuczman, choreograf Andriej Ptasznyk oraz nauczycielka j. polskiego Agnieszka Kaczmarska i nauczycielka wychowania fizycznego Paulina Kowalczyk.

Wszystko zaś zarejestrował i uwiecznił  – Daniel Pisera.

Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy i trzeba było wrócić do szarej, szkolnej rzeczywistości. Na szczęście wspomnienia i zawarte przyjaźnie zostają.

 


14.10.2021r. – Miejskie obchody Święta Edukacji Narodowej

Chórzystki Puellarum Cantus zaśpiewały w Miejskiej Bibliotece Publicznej z okazji Święta Edukacji Narodowej. Solo zagrały również: Olivia Hausner i Hanna Kępa. Chórowi akompaniował Bartosz Kanach.

Podczas uroczystości wręczone zostały nagrody dla nauczycieli i stypendia dla najlepszych uczniów. „Jedenastka” otrzymała statuetkę za najlepsze wyniki na egzaminie ósmoklasisty spośród szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Stalowa Wola. Stypendia odebrało 11 uczniów i absolwentów naszej szkoły.