Srebrny Dyplom i Puchar dla Najlepszego Chóru Dziecięcego

Wiadomości lokalne / Kultura

Wtorek, 20 października 2015 r. godz. 08:47     /Stalowka.NET/

Srebrny Dyplom i Puchar dla Najlepszego Chóru Dziecięcego

Chór Puellarum Cantus z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 w Stalowej Woli pod dyrekcją Katarzyny Pisery wziął udział w XI Międzynarodowym Festiwalu Chórów GAUDE CANTEM im. Kazimierza Fobera w Bielsku-Białej.

 

Festiwal trwał od 15 do 18 października,a w ramach festiwalu odbywały się warsztaty i seminaria dla dyrygentów, koncerty w Bielsku-Białej i okolicznych miejscowościach.

Przesłuchania konkursowe, w których wziął udział nasz chór, odbyły się w auli Państwowej Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej. W jury festiwalu zasiedli: dr hab. Milan Kolena – wykładowca na Akademii Sztuk w Bratysławie, dyrektor artystyczny Sloviakia Cantat w Bratysławie, prof. dr hab. Benedykt Błoński – dziekan Wydziału Sztuk Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, prof. dr hab. Aleksandra Paszek-Trefon – kierownik Katedry Dyrygentury Chóralnej Akademii Muzycznej w Katowicach, dr hab. Włodzimierz Siedlik – kierownik Katedry Chóralistyki Akademii Muzycznej w Krakowie, adiunkt Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, dr Solomon Kladas z Cypru – wykładowca na Wydziale Muzyki Uniwersytetu w Nicosi.

Chórzystki zaprezentowały się znakomicie i na koncercie galowym, który odbył się 18 października odebrały Srebrny Dyplom i Puchar dla Najlepszego Chóru Dziecięcego.

W ramach festiwalu Chór Puellarum Cantus dał koncert w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Godziszkach. Podczas tego samego występu zaprezentował się także Kwartet Dęty z Bielska-Białej i Bystrzański Chór Cantica.

W niedzielny poranek, czekając na werdykt, chórzystki miały okazję poznać ciekawą historię miasta (nazywanego „Małym Wiedniem) i podziwiać jego uroki: Zamek Sułkowskich, Katedrę Św. Mikołaja, Rynek i Teatr Polski.

Wyjazd chóru na festiwal odbył się dzięki finansowemu wsparciu Prezydenta Miasta Stalowej Woli, Regionalnej Izby Gospodarczej oraz Prezesa Nadsańskiego Banku Spółdzielczego.