Wydarzenia 2013/2014

 

 

23-06-2014   Zakwalifikowanie do festiwalu Gaude Cantem w Bielsku Białej

Zakwalifikowałyśmy się do Międzynarodowego Festiwalu Chórów

„Gaude Cantem”

w Bielsku Białej !!!

 

23-06-2014   Oprawa artystyczna konkursu „Najpiękniejsza kapliczka Matki Bożej” 
 

W naszej szkole zorganizowany został powiatowy konkurs plastyczny „Najpiękniejsza kapliczka Matki Bożej”. Chór Puellarum Cantus zaśpiewał na uroczystym rozstrzygnięciu tego konkursu.

 

14,15,16,17,18-06-2014   Warsztaty chóralne w Bukowinie Tatrzańskiej
 

.

 

13-06-2014   Występ na rozstrzygnięciu konkursu z języka angielskiego
 

Chór Puellarum Cantus uświetnił swoim śpiewem ogłoszenie wyników  konkursu z języka angielskiego. Chór zaprezentował pieśni: Evening Riese i Siyahamba.

 

10-06-2014   Występ dla przyszłych pierwszoklasistów i  ich  rodziców

Chórzystki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i instrumentalne na spotkaniu zorganizowanym dla przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców w PSP 11.


10-06-2014   Nagroda w  Konkursie „O gęsie pióro”

Chór Puellarum Cantus w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Szkolnych „O gęsie pióro” zdobył  NAGRODĘ w kategorii muzyka.


27-05-2014  Akademia z okazji Święta Szkoły

Chór Puellarum Cantus wykonał pieśni harcerskie i wojenne na akademii w PSP 11.


18-05-2014  Koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II

W hołdzie za kanonizację Jana Pawła II w bazylice w Stalowej Woli odbył się koncert wszystkich chórów działających w mieście. Chór Puellarum Cantus zaśpiewał pieśń Ave Maria Hamiltona.


14-05-2014  Wojewódzki konkurs „O gęsie pióro”

Chór Puellarum Cantus pomyślnie przeszedł eliminacje powiatowe  i zaprezentował się na Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Szkolnych „O gęsie pióro” w SDK. Czekamy na wyniki.


30-04-2014  Konkurs „O gęsie pióro”

Chór Puellarum Cantus zaprezentował się na Powiatowym Przeglądzie Zespołów Szkolnych „O gęsie pióro” w SDK. Chór wykonał utwór współczesnego kompozytora Józefa Świdra pt. „Zajączek na szosie” oraz afrykańską pieśń pt. „Syiahamba”.


30-04-2014  Akademia z okazji Święta 3-go Maja

Z okazji zbliżającego się Święta 3-go Maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, na której pieśni patriotyczne wykonał chór Puellarum Cantus.


25-04-2014  Akademia z okazji kanonizacji Jana Pawła II

Chór Puellarum Cantus zaśpiewał w PSP 11 na akademii zorganizowanej z okazji zbliżającej się kanonizacji Jana Pawła II. Dla Naszego Świętego chórzystki wykonały pieśni sakralne, w tym ulubione pieśni Jana Pawła II.


14-02-2014  WNIEBOGŁOSY Walentynkowe w MDK

Wszystkie chóry stalowowolskie wystąpiły na kolejnej, już VIII edycji projektu WNIEBOGŁOSY. W walentynki chóry wykonały piosenki o miłości. Chór Puellarum Cantus zaśpiewał piosenkę pt. „Serduszko puka w rytmie cha cha” .  W finale wszystkie chóry wykonały przebój Lady Pank pt. „Zawsze tam, gdzie ty”.


09-02-2014  Oprawa mszy św. w intencji Sybiraków

Chórzystki oprawiły mszę św. w intencji Sybiraków w kościele pw. Św. Floriana. Na początku mszy chór Puellarum Cantus wykonał dla wszystkich obecnych w kościele pieśń pt. „Marsz Sybiraków”, która jest hymnem Sybiraków.


15-01-2014  Z kolędą u przedszkolaków

Chór Puellarum Cantus zaśpiewał dla dzieci z Przedszkola nr 15. Było bardzo miło i sympatycznie, a niektóre chórzystki mogły powspominać czasy, kiedy same chodziły do tego przedszkola.


12-01-2014  Noworoczny Koncert Kolęd 

Nasz chór zaprezentował się na corocznie organizowanym w bazylice Noworocznym Koncercie Kolęd. Chór zaśpiewał kolędy: „Dzisiaj w Betlejem”, „Na Boże Narodzenie”. Pieniądze zebrane w czasie koncertu zostały przekazane na Ochronkę im. br. Alberta w Stalowej Woli.


 10-01-2014  Koncert kolęd dla „Kresowiaków” 

Chór Puellarum Cantus zaśpiewał na opłatku Stowarzyszenia Łączności i Pomocy Rodakom we Lwowie i na Kresach w PSP 11.


 20-12-2013  Koncert kolęd w PSP 11

Jak co roku, w ostatni dzień nauki przed świętami Bożego Narodzenia, w naszej szkole odbył się Koncert kolęd i pastorałek dla wszystkich uczniów i nauczycieli.


 15-12-2013  Koncert charytatywny DLA KAMILA w MDK

Chór dziewczęcy Puellarum Cantus wraz z uczniami klas chóralnych PSP 11 i chórami MDK wystąpił na charytatywnym  Koncercie Kolęd Dla Kamila. Oprócz prezentacji wokalnych i tanecznych, odbyła się również licytacja przedmiotów podarowanych przez artystów, sportowców i instytucje, a w holu MDK kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów PSP 11 i degustacja potraw wigilijnych przygotowana przez Państwa Smaliszów.

Udało się zebrać  9 274,41 zł . Kwota ta w całości została przekazana na leczenie Kamila.


09-12-2013  Srebrny Dyplom na IV Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych

Gratulacje dla wszystkich chórzystek!

W dniach 6-8 grudnia 2013r. odbył się IV Krakowski Festiwal Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych,w którym wziął udział nasz szkolny chór.

Konkurs ma charakter międzynarodowy, w tym roku w konkursie wystartowało 21 chórów ze: Słowenii, Turcji, Estonii, Łotwy, Chorwacji, Rumuni, Ukrainy, Rosji, Finlandii i Polski.

W jury zasiedli: przewodniczący dr Andrea Angelini z Włoch, Marcin Cmiel z Polski, Veronica Lozoviukova z Czech, Thea Paluoja z Estonii i Sasho Tatarchevski z Macedonii.

W kategorii dziecięcej znalazły się znakomite chóry, takie jak: Chór Iskusstvo z Moskwy, Chór im. Lysenki z Kijowa i Chór Dziewczęcy Poznańskiej Szkoły Chóralnej J.Kurczewskiego.

Przesłuchania konkursowe odbywały się w Kościele Św. Piotra i Pawła. Wieczorem, w Kościele Przemienienia Pańskiego Ojców Pijarów, chór Puellarum Cantus wystąpił z koncertem pieśni sakralnych wspólnie z Sekakuoro Kulkuset i Ensemble Vivere z Finlandii. Po koncercie chórzystki zebrały gromkie brawa i usłyszały dużo ciepłych słów o swoim występie.

Koncert Galowy połączony z ogłoszeniem wyników odbył się w Bazylice Mariackiej.   Dla naszego chóru był to bardzo udany debiut na tym prestiżowym konkursie i ogromne przeżycie. Po sobotnich stresach związanych z przesłuchaniem konkursowym i koncertem, niedzielny poranek upłynął na spacerze po Starówce, Wawelu i oczywiście sesji zdjęciowej. Dziewczęta dały również popis swoich umiejętności wokalnych przed zebranymi turystami pod średniowieczną Bramą Floriańską oraz pod Sukiennicami.

Bardzo dziękujemy naszym sponsorom: Gminie Stalowa Wola, Starostwu Powiatowemu, Radzie Rodziców PSP11 i Stowarzyszeniu Przyjaciół PSP11 im. Szarych Szeregów i klas chóralnych, dzięki którym nasz wyjazd doszedł do skutku.


 

22-11-2013  Koncert ” Przeboje nasze i naszych rodziców” w Instytucie Muzyki w Rzeszowie

W Instytucie Muzyki w Rzeszowie w ramach ogólnopolskiego programu „Śpiewająca Polska” odbył się koncert pt. „Przeboje nasze i naszych rodziców”. W koncercie wzięły udział chóry z województwa podkarpackiego uczestniczące w programie, w tym również nasz chór.

Na scenie chórzystki wykonały cztery utwory, a następnie wspólnie z innymi chórami piosenki: „Hej, hej, dobry dzień” , „We are the World”. Naszemu chórowi wspaniale akompaniował Pan Ryszard Marchewka.

Organizatorem koncertu był koordynator regionalny programu „Śpiewająca Polska” – prof. Grzegorz Oliwa.

To był pracowity dzień, ponieważ przed koncertem odbyły się również warsztaty chóralne z Panią dr. Elżbietą Przystasz, z którą chórzystki pracowały nad repertuarem kolędowym.


 
12-11-2013  Spotkanie z pieśnią i piosenką patriotyczną

Wieczorem w naszej szkole odbyło się „Spotkanie z pieśnią i piosenką patriotyczną”. Dla zaproszonych gości uczniowie i chóry zaprezentowały program artystyczny. W drugiej części spotkania wszyscy zebrani mieli możliwość wspólnego zaśpiewania pieśni patriotycznych ze specjalnie przygotowanych śpiewników.

Spotkanie to zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół PSP 11 i klas chóralnych.


 

 12-11-2013  Akademia z okazji Święta Niepodległości

Chór dziewczęcy Puellarum Cantus zaśpiewał na uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości w PSP 11.


 

 09-11-2013  Odznaka „Zasłużony dla kultury polskiej” dla naszej dyrygentki

Na koncercie Jubileuszowym Miejskiego Domu Kultury dyrygentka Chóru Dziewczęcego Puellarum Cantus i Chóru Dziecięcego Mały Cantus otrzymała honorową odznakę  „Zasłużony dla kultury polskiej”.

Odznakę nadał Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej Bogdan Zdrojewski.


 

 08-11-2013  Występ w Zespole Szkół nr 6

Chórzystki zaśpiewały pieśni patriotyczne dla uczniów Zespołu Szkół nr 6 w Stalowej Woli. W zamian za śpiew otrzymały kotyliony zrobione przez uczniów tej szkoły.


 

 14-10-2013  Święto Komisji Edukacji Narodowej

Chór dziewczęcy Puellarum Cantus zaśpiewał na uroczystej akademii z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej.